ul. Kołobrzeska 18, 78-100 Budzistowo
Pon-Pt 8:00 - 16:00, Sobota 9:00-14:00
Kontakt

Wanna czy prysznic w łazience - co wybrać?

Wanna czy prysznic w łazience - co wybrać?


Wielkość łazienki, czyli dostosowujemy oczekiwania do możliwości Najlepiej, jeśli mamy dwie łazienki lub jedną, ale na tyle dużą, że możemy zamontować zarówno wannę, jak i prysznic. Jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie na taki komfort i musimy zdecydować, co będzie dla nas lepsze – wanna czy prysznic. Zanim podejmiemy decyzję na lata, warto przeanalizować wady i zalety obu rozwiązań.
Wanna czy prysznic w łazience - co wybrać?

Szybki prysznic

Podstawową zaletą prysznica są jego gabaryty, dlatego idealnie nadaje się do małych łazienek. To z pewnością korzystniejsza opcja dla osób, które cenią szybkie, wodne orzeźwienie. Doskonale sprawdza się rano, w czasie upałów, a także po pracy i po męczącym treningu – daje efekt szybkiego odświeżenia, jest niczym zastrzyk energii dla ciała. 

Zdaniem lekarzy i kosmetologów, prysznic jest bardziej higieniczny, nie wysusza skóry, ułatwia wykonywanie takich zabiegów kosmetycznych jak peeling czy depilacja. 

Decydując się na prysznic, możemy wyposażyć go w panel do hydromasażu, a nawet funkcję łaźni parowej, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Poza tym możemy dostosowywać rodzaj prysznica do możliwości przestrzennych – wybierając gotową kabinę prysznicową lub montując drzwi we wnęce prysznicowej

Kojąca kąpiel w wannie  

Wanna to doskonały sposób na wieczorny relaks czy aromatyczną, rozgrzewającą kąpiel poprawiającą nastrój w długie jesienne i zimowe wieczory.

Zalety wanny doceniają rodziny z dziećmi –znacznie ułatwia ich codzienną pielęgnację, a i dla samych maluchów kąpiel to okazja do radosnych wodnych zabaw. Na rynku jest bogaty wybór wanien – od emaliowanych, przez akrylowe, po drewniane, także z hydromasażem. Są różnych rozmiarów i form

Zużycie wody

Pod względem oszczędności wody prym wiedzie prysznic. Jednak wszystko zależy od pojemności wanny oraz czasu, jaki poświęcimy na kąpiel pod prysznicem. Do napełnienia wanny średniej wielkości potrzeba ok. 150 litrów wody, zaś średnio w czasie prysznica zużywa się 15 litrów wody na minutę.

Zatem faktycznie, jeśli bierzemy szybki prysznic, oszczędność wody w porównaniu z kąpielą w wannie jest olbrzymia, liczby mówią same za siebie: 4-minutowy prysznic to pobór wody rzędu 60 litrów, zaś w czasie kąpieli zużyjemy ponad dwa razy tyle, czyli ok. 150 litrów.

Rozwiązanie pośrednie

Jeśli po przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw” dotyczących wanien i pryszniców nadal nie wiemy, na co się zdecydować, możemy wybrać rozwiązanie kompromisowe – zamontować wannę z parawanem. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Instalując w łazience wannę oraz dopasowany do niej parawan, zapewnimy sobie możliwość wzięcia szybkiego prysznica, jak i długiej relaksującej kąpieli.

W ofercie naszego sklepu jest olbrzymi wybór wanien i parawanów, dlatego osoby zainteresowane takim rozwiązaniem na pewno znajdą coś dla siebie.Jeśli jednak ktoś nie jest przekonany do parawanu, może wybrać inne kompromisowe rozwiązania – wannę z zasłonką prysznicową, lub też prysznic z głębokim brodzikiem i siedziskiem.

Budujesz? Remontujesz?
Jesteś inwestorem lub wykonawcą?

Zajmujemy się również obsługą projektów inwestycyjnych. U nas znajdziesz wszytko do swojej łazienki oraz zakupisz niezbędne produkty do budowy zadaszenia budynku

Potrzebujesz serwisu dachowego?
Wykonujemy również obróbki dekarskie

Specjalizacją firmy Metal-Tech od wielu lat są dachy płaskie stosowane na obiektach przemysłowych, handlowych, magazynowych oraz w budownictwie wielorodzinnym

Szukasz pięknego wystroju,
dla swojej NOWEJ łazienki?

W naszym salonie możecie Państwo skorzystać z usług wizualizacji łazienki. Warunkiem dokonania bezpłatnej aranżacji jest zakup płytek, które umieszczone zostały w projekcie.

polityka prywatności
METALTECH © 2020 - spoko strona