ul. Kołobrzeska 18, 78-100 Budzistowo
Pon-Pt 8:00 - 16:00, Sobota 9:00-14:00
Kontakt

Naprawa dachu po wizycie kuny

Naprawa dachu po wizycie kuny


Kuna w dachu? Co raz częstszym problemem jest niszczenie izolacji termicznej przez kuny. Problem występuje na terenie całego kraju. Kuny wchodzą na poddasza, bo tam znajdują schronienie. Są w stanie przedostać się do środka nawet najmniejszym prześwitem. Wełna mineralna czy nawet szklana jest dla tych zwierząt atrakcyjnym materiałem na legowisko (bądź toaletę).
Naprawa dachu po wizycie kuny

Nasza firma wykonuje sporo napraw izolacji u klientów uskarżających się na niechcianych lokatorów. W takich przypadkach zasadnicze pytanie brzmi czy wymiana starej wełny na nową rozwiąże problem. Wełna mineralna czy nawet szklana w postaci mat zawsze stanowi bowiem dla kun atrakcyjny materiał na legowisko (bądź toaletę).

Aby naprawić dach po wizycie kuny oferujemy dwa rodzaje usług: 

  1. Zdjęcie pokrycia, usunięcie starej wełny i montaż płyt PIR. To nowoczesny materiał, niepalny i lekki. Przy grubości 12 cm płyty poliuretanowej izolacyjność jest na poziomie 20cm styropianu lub wełny mineralnej. 
  2. Wyciągnięcie starej wełny i wypełnienie przegród wełną celulozową – tu prawdopodobieństwo powrotu kuny jest minimalne. Wynika to z dwóch powodów: – wełna celulozowa zawiera sole boru, które przy bezpośrednim kontakcie podrażniają błony śluzowe i obniżają atrakcyjność takiego środowiska dla szkodników, – w przeciwieństwie do mat z wełny mineralnej wełna celulozowa posiada postać sypką, „łatwo rozgrzebującą się”, przez co niemal zupełnie nie nadaje się do tworzenia legowiska. Przy wymianie izolacji na wełnę celulozową dodatkowo klient może się cieszyć lepszym komfortem w czasie upałów i lepszym wypełnieniem przegród (brak potrzeby rezerwowania przestrzeni na sznurkowanie). 
  3. W przypadku gdy kuna dopiero się wprowadziła i prawdopodobnie nie wyrządziła jeszcze szkód w termoizolacji podpowiemy jak się jej pozbyć.

Budujesz? Remontujesz?
Jesteś inwestorem lub wykonawcą?

Zajmujemy się również obsługą projektów inwestycyjnych. U nas znajdziesz wszytko do swojej łazienki oraz zakupisz niezbędne produkty do budowy zadaszenia budynku

Potrzebujesz serwisu dachowego?
Wykonujemy również obróbki dekarskie

Specjalizacją firmy Metal-Tech od wielu lat są dachy płaskie stosowane na obiektach przemysłowych, handlowych, magazynowych oraz w budownictwie wielorodzinnym

Szukasz pięknego wystroju,
dla swojej NOWEJ łazienki?

W naszym salonie możecie Państwo skorzystać z usług wizualizacji łazienki. Warunkiem dokonania bezpłatnej aranżacji jest zakup płytek, które umieszczone zostały w projekcie.

polityka prywatności
METALTECH © 2020 - spoko strona