ul. Kołobrzeska 18, 78-100 Budzistowo
Pon-Pt 8:00 - 16:00, Sobota 9:00-14:00
Kontakt

Aranżacja małej łazienki do 5m2 - o czym należy pamiętać

Aranżacja małej łazienki do 5m2 - o czym należy pamiętać


Problem małej i niefunkcjonalnej łazienki najbardziej znany jest mieszkańcom bloków. W tym wpisie przedstawiamy kilka przykładowych projektów niewielkiej łazienki, które są funkcjonalne i miłe dla oka.
Aranżacja małej łazienki do 5m2 - o czym należy pamiętać

Projekt małej łazienki – co powinien uwzględniać

Najważniejsze jest rozplanowanie podstawowych elementów łazienki: umywalki, prysznica (w małej łazience raczej należy zrezygnować z wanny) i sedesu. To dobry punkt zaczepienia dla aranżacji dodatkowego wyposażenia i sprzętu oraz dostosowania go do tych trzech, kluczowych elementów w łazience.

Mała łazienka – funkcjonalność przede wszystkim

Realizując projekt lub po prostu planując usytuowanie poszczególnych elementów wyposażenia łazienki, zwróćmy uwagę na użytkowy walor sprzętów np. dostępność do wody. W małej łazience, przy umywalce, warto rozważyć montaż baterii podtynkowej, która nie zajmuje dużo miejsca i łatwiej jest z niej napełnić np. miskę czy wiadro. Podobnie jest z sedesem. Jeśli zdecydujemy się na stelaż podtynkowy, wizualnie miejsca będzie więcej, ale pamiętajmy, że ukrywany jest on w specjalnie zaaranżowanej ściance z płyty gipsowej. Jeśli wybierzemy to rozwiązanie, raczej zrezygnujmy już z dodatkowych półek i elementów zabudowujących, bo jeszcze bardziej zmniejszymy powierzchnię łazienki.

Lustro - ważny element każdej łazienki

Lustro dodaje przestrzeni, ale gdy jest odpowiednio rozplanowane. Efekt odwrotny do zamierzonego (ściśnięcie pomieszczenia) uzyskamy instalując lustro na ścianach prostopadłych lub równoległych. Jeśli chcemy, by naszą łazienkę rozświetlała duża powierzchnia zwierciadła, wykorzystajmy do tego ścianę naprzeciwko wejścia. Zwykle tam też powinna być zaplanowana umywalka. Moc lustra, jeśli chodzi o zwiększanie przestrzeni, dodatkowo wzmocni jego właściwe podświetlenie. Możemy też umieścić je na ścianie przeciwległej lub na suficie, kierując strumień światła z reflektora na lustro. Jeśli łazienka sąsiaduje z pomieszczeniem z oknem, warto wykorzystać światło dzienn, aranżując tworząc jedną ze ścianek z luksferów lub innych szklanych struktur – wcześniej sprawdźmy jednak w projekcie mieszkania czy montowanie takiej ścianki jest dozwolone!

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę

Jest masa trików na powiększenie zbyt ciasnej łazienki. Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z masywnych struktur – zabudowań, półek, drewnianych wykończeń, na rzecz lekkich elementów takich jak szkło czy przeźroczysty plastyk. Ich powierzchnie dodają lekkości i zapewniają ruch światła. Nie decydujmy się też na duże kafle płytek – mniejsze elementy „mnożą” przestrzeń. Nie mogą one jednak być zbyt pstrokate. Wybierajmy raczej jasne barwy, bez grania kolorami czy nawet odcieniami. W małej łazience warto postawić też na atrakcyjne detale – żeby było na czym skupić uwagę. Na małych powierzchniach i niewielkich odległościach, moc szczegóły jest niezwykle ważna. Oczywiście wszystko z umiarem. Zbyt dużo elementów zaśmieci przestrzeń.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu mieszczącego się w Budzistowie przy ulicy Kołobrzeskiej 18. Posiadamy bogaty wybór materiałów oraz służymy fachową pomocą w aranżacji łazienki. W naszym salonie możecie Państwo skorzystać z usług darmowej wizualizacji łazienki. Warunkiem dokonania bezpłatnej aranżacji jest zakup płytek, które umieszczone zostały w projekcie.

Poniżej znajdą Państwo kilka przykładowych realizacji wykonanych na zlecenie naszych klientów.

Budujesz? Remontujesz?
Jesteś inwestorem lub wykonawcą?

Zajmujemy się również obsługą projektów inwestycyjnych. U nas znajdziesz wszytko do swojej łazienki oraz zakupisz niezbędne produkty do budowy zadaszenia budynku

Potrzebujesz serwisu dachowego?
Wykonujemy również obróbki dekarskie

Specjalizacją firmy Metal-Tech od wielu lat są dachy płaskie stosowane na obiektach przemysłowych, handlowych, magazynowych oraz w budownictwie wielorodzinnym

Szukasz pięknego wystroju,
dla swojej NOWEJ łazienki?

W naszym salonie możecie Państwo skorzystać z usług wizualizacji łazienki. Warunkiem dokonania bezpłatnej aranżacji jest zakup płytek, które umieszczone zostały w projekcie.

polityka prywatności
METALTECH © 2020 - spoko strona